I. Conducere

  • Dr. Gurău Gabriela - Manager;
  • Dr. Jigău Ortansa - Director adjunct;
  • Ec. Stîngaciu Alina - Contabil şef

II. Muzeul de Ştiinţele Naturii

  • Dr. Arinton Mihaela, Şef serviciu
  • Dr. Pavel Otilia Carmen, Muzeograf
  • Dr. Ghiurcă Daniel Ştefan, Muzeograf
  • Dr. Maftei Daniel Ioan, Muzeograf
  • Dr. Paraschiv Dalia, Muzeograf
  • Tudor Andrei Anca, Muzeograf
  • Dr. Tomozii Ionuţ Bogdan, Muzeograf
  • Andrei Gabriela, Conservator
  • Hongu Maria, Conservator
  • Ariton Carmen Elena, Supraveghetor muzeu
  • Barabaş Bogdan, Şef birou
  • Tofan Florin Cătălin, Muzeograf
  • Doroftei Liliana, Conservator (SSD)
  • Fuioagă Daniel Cătălin, Conservator
  • Popa Iuliana, Conservator
  • Bour Elena, Îngrijitor
  • Ferenţ Eugen, Muncitor calificat (tâmplar)
  • Dr. Zaharia Lăcrămioara Gabriela, Şef birou
  • Dr. Ardei Irina Mădălina, Muzeograf
  • Roşu Ciprian Sorin, Conservator (S)
  • Pătru Ovidiu, Conservator
  • Mocanu Mihaela, Gestionar custode
  • Cojocaru Luminiţa, Desenator artistic
  • Diaconescu Nela, Bibliotecar

III. Vivariul

  • Dr. Burghelea Costel, Muzeograf
  • Corduneanu Emil, Conservator (S)
  • Schultz Marinela, Conservator (S)
  • Donea Gabi, Conservator
  • Călinescu Codrina Livia, Gestionar custode
  • Ghiorghieş Petrică, Supraveghetor muzeu
  • Stancu Mircea, Muncitor calificat (mecanic)

IV. Observatorul Astronomic „Victor Anestin”

  • Vlase Raluca Miriam, Şef serviciu
  • Velea Maria, Muzeograf
  • Anghel Radu Mihăiţă, Muzeograf
  • Ciuche Alexandra, Muzeograf
  • Dinescu Oana Georgeta, Muzeograf
  • Mihăilă Silviu Bogdan, Muzeograf
  • Rotaru Radu Gabriel, Inspector de specialitate
  • Teletin Elena Brînduşa, Gestionar custode
  • Coşa Camelia Mihaela, Gestionar custode
  • Pântea Cristina Elena, Supraveghetor muzeu
  • Aciobăniţei Cerasela, Îngrijitor

V. Casa memorială Ion Borcea” - Racova

  • Hobu Mihai Dănuț, Supraveghetor  muzeu

VI. Serviciul Financiar- Contabilitate, Administrativ şi Achiziţii

  • Dumitriu Coca Mioara,  Şef serviciu
  • Bejan Claudiu, Inspector de specialitate
  • Bălănucă Gabriela, Inspector de specialitate
  • Crăciun Ana Maria, Inspector de specialitate
  • Sava Marieta, Referent de specialitate
  • Liță Iulian Bogdan, Consilier juridic
  • Ridel Doru, Administrator
  • Beraru Gheorghe, Şofer